Система виховної роботи
Підсумки виховної роботи за ІІ семестр
«В житті не буває «потім» і не буває «якби». В кожній звичайній роботі – смак боротьби»
( Н.Нікуліна)
Заступник директора з виховної роботи Донцова Ірина Миколаївна
Виховна діяльність закладу спрямована на реалізацію Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту”, програми “Основні орієнтири виховання учнів…” Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ столітті, Концепції виховання дітей та молоді у національній системі виховання, Концепції громадянського виховання, Програми національного виховання, Програми “Обдаровані діти”, Обласної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму, профілактики попередження злочинності, наркоманії, СНІДу, тютюнопаління, алкоголізму.
Враховуючи завдання національного виховання, визначені в Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота організована й проводиться в різних формах і напрямках:
- Ціннісне ставлення до себе
- Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей
- Ціннісне ставлення до праці
- Ціннісне ставлення до природи
- Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
- Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави
Формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і державизабезпечується через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадянського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів.
Традиційними в училищі є заходи з відзначення Дня партизанської слави, виховні години до Дня пам'яті жертв Бабиного Яру, уроки мужності до річниці визволення України та Дня визволення Кіровограда, конкурс малюнків і листівок до Дня визволення Кіровограда та річниці визволення України «Ті дні у пам'яті народній», екскурсії, конкурси малюнків..До Дня Збройних сил України традиційно проходять змагання «Нумо, хлопці!»
На виконання Указу Президента України «Про відзначення Днів пам'яті жертв Голодомору» в училищі традиційно проводяться виховні години й години спілкування , виставка плакатів «Голодомор 1932-1933рр. – геноцид українського народу». Учнівський та педагогічний колективи долучились до участі в загальноукраїнській акції «Запали свічку».
Національне виховання є важливою складовою виховного процесу. З метою виховання поваги учнів до традицій українського народу, проведено українознавчі заходи: народні обрядові осінні свята, День української писемності і мови. Також заклад взяв участь у міських заходах до Дня міста (виставка виробів технічної творчості, плакатів).
До річниці пам'яті жертв Чорнобильської трагедії був проведений урок-реквієм «Дзвони Чорнобиля».
На виконання листа МОН України №1/9-86 від 25.02.04 . «Про посилення уваги до використання символіки у ЗНЗ» та з метою вивчення державної символіки в училищі оформлено окремі стенди із затвердженим текстом Державного Гімну України, Державним Гербом і Прапором, у кабінетах створено куточки із зображенням державної символіки. Державна символіка використовується на всіх урочистих лінійках і загальношкільних заходах. У бібліотеці представлено добірку матеріалів про Державний Герб, Гімн і Прапор України. На уроках правознавства вивчається Конституція України та Закони України.
Важливим питанням у виховній роботі закладу є профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та формування здорового способу життя.
З метою соціально-педагогічної просвіти, проводяться бесіди, лекції з на теми: «Антиалкогольне, антинаркотичне виховання». «Пропаганда здорового способу життя».
У рамках Місячника морально-правового виховання проводився конкурс малюнків «Ми проти наркотиків» та виставка малюнків «Діти проти СНІДУ» . До міжнародного дня боротьби зі СНІДом захід «СНІД – це стосується кожного » та в рамках Тижня профілактики шкідливих звичок: «Ми проти наркотиків, анкетування, рейд по виявленню випадків куріння на території училища. До міжнародного дня інвалідів 3 грудня були проведений Урок доброти на тему: «Дивіться на нас як на рівних»
Молодість щаслива тим, що в неї є майбутнє
( Микола Гоголь)